Formacionet zyrtare: Lille – Milan

Milani ka bërë pesë ndryshime nga formacioni që luajti ndaj Napolit.

Rosonerët do të përballen sonte ndaj Lille me fillim prej orës 1855 pa Zlatan Ibrahimovic, Saelemakers dhe Leao.

Dalot do të startojë nga minuta e parë në vend të Calabrias, ndërsa Gabbia do të jetë partner i Kjaer në qendër të mbrojtjes.

Në vend të Kessie do të luaj Tonali, ndërsa para Rebicit do të luaj treshja Castillejo, Calhanoglu dhe Hauge.

 Milan (4-2-3-1): G. Donnarumma; Dalot, Kjaer, Gabbia, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali; Castillejo, Calhanoglu, Hauge; Rebic.

Lille (4-4-2): Maignan; Pied, Fonte, Botman, Mandava; Araujo, Xeka, André, Bamba; Yazici, David.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here