Calhangolu merr vendimin për të ardhmen!

Mesfushori i Milanit, Hakan Calhanoglu duket se ka marrë vendimin për të ardhmen e tij.

Siç raportojnë mediat europiane, 90% e mundësive janë që turku prej sezonit tjetër do të jetë pjesë e skuadrës së Manchester United.

Është e përditshmja gjermane Bild që ka raportuar për një gjë të tillë dhe është shprehur shumë e sigurt për transferimin e tij në Old Trafford.

Kontrata e tij skadon në qershor të 2021 dhe një marrëveshje e re nuk është arritur me rossonerët për arsye se mesfushori ka kërkuar një rritje të ndjeshme të pagës, gjë që Milan nuk është në gjendje ta ofroj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here