Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Bayern Munich

Atletico Madridi do të jetë nikoqirë i Bayern Munich në “Wanda Metropolitano”, në ndeshjen e xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Bavarezët që kanë 12 pikë nga katër ndeshjet e para, kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt, ndërsa spanjollëve iu duhet ende punë.

Atletico Madridi ka marr vetëm pesë pikë nga katër ndeshje.

Për këtë takim Diego Simeone ka vendosur të luajë me Joao Felix dhe Correa në sulm.

Në anën tjetër Bayern Munich ka bërë disa zëvendësime, duke iu dhënë më shumë hapësirë lojtarëve që kanë luajtur më pak.

ATLETICO: Oblak; Trippier, Savic, Giménez, Hermoso; Marcos Llorente, Koke, Saúl, Carrasco; Correa, João Félix

BAYERN: Nübel; Sarr, Alaba, Süle, Lucas Hernández; Javi Martínez, Musiala; Douglas Costa, Arrey-Mbi, Sané; Choupo-Moting.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here