U ndëshkua ndaj Beneventos, ja sa ndeshje pezullohet Morata…

Sulmuesi i Juventusit Alvaro Morata është pezulluar për dy ndeshje, pas ndëshkimit me karton të kuq ndaj Beneventos.

Spanjolli e shënoi golin e vetëm ndaj Beneventos, mirëpo në fund ndeshja përfundoi me barazim.

Morata u ndëshkua me të kuq pas përfundimit të ndeshjes, pas komenteve drejt gjyqtarit.

Komisioni Disciplinorë ka vendosur ta dënojë Moratan me dy ndeshje mungesë. Morata do të mungojë në derbin ndaj Torinos dhe në ndeshjen ndaj Genoas.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here