Surprizë: Klopp transferon yllin e Interit!

Liverpool ka kthyer sytë nga skuadra e Interit, Klopp kërkon nga Marotta të arrijë një transferim shumë të rëndësishëm për skuadrën e tij.

Bëhet fjalë për Stefan De Vrij i cili pëlqehet shumë nga trajneri gjerman dhe transferimi i tij është një emergjencë dhe do kërkohet në muajin janar.

Virgil Van Dijk do të mungojë edhe për disa muaj të vitit 2021 kështu që transferimi i De Vrij duket të jetë një blerje e detyrueshme për kampionët e Premier League.

Marotta nga ana tjetër nuk ka arritur që të rinovojë kontratën me të që dmth se largimi i tij në janar ka shumë gjasa të ndodhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here