Milan arrin atë që asnjë skuadër italiane nuk ka arritur ta bëj më parë!

AC Milan ka vendosur një rekord të ri në Serie A, raporton kështu OptaPaolo, përkundër faktit që kanë barazuar në dy ndeshjet e fundit.

Ky sezon ka qenë një mrekulli për skuadrën e Rossonerëve të cilët në 10 ndeshjet e para kanë arritur 8 fitore dhe 2 barazime ku skuadra udhëhiqet në fushë nga sulmuesi Zlatan Ibrahimovic.

Edhe pse në Serie A ka pasur shumë skuadra të mëdha gjatë këtyre viteve Milan ka arritur të thyejë këtë sezon një rekord vështirë të arritshëm.

Milan është skuadra e vetme italiane që ka arritur të shënojë rradhazi nga 2 gola për ndeshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here