Ronaldo fantastik, Juventus fiton në transfertën me Parman

Juventus është kthyer te fitorja në Serinë A pasi ka mundur parma-n -4-0 në javën e 13-të.

Protagonisti i ndeshjes së luajtur mbrëmjen e sotme në Tardini ka qenë Cristiano Ronaldo, autor i dy golave.

Portugezi është bërë një ngë pesë lojtarët që kanë shënuar të paktën 32 gola në një vit kalendarik në historinë e Serisë A.

Dy golat e tjerë të bardhezinjve janë shënuar nga Kulusevski dhe Morata.

Falë kësaj fitoreje, Juventus ka shkuar në 27 pikë dhe ka kapur përkohësisht Inter-in në renditje.

Parma ka zbritur në vendin e 15-të me 12 pikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here