Zinchenko në janar te gjiganti italian

Sipas raportimeve të fundit nga Anglia, Manchester City do ta shesë Zinchenkon në merkaton e Janarit.

Ukrainasi nuk bën pjesë në planet e Pep Guardiolës edhe pse sezonin e kaluar ishte njëri nga lojtarët kyç te City.

Qytetarët janë të gatshëm ta shesin atë, ndërsa interesim për shërbimet e tij ka shfaqur Napoli.

Zinchenko është i hapur për tu transferuar te Napoli dhe bisedimet pritet të fillojnë së shpejti.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here