Icardi tek Juve por verës së ardhshme!

Mauro Icardi dhe Paris Saint Germain nuk janë duke kaluar momentet e tyre më të mira së bashku pasi sulmuesi argjentinas nuk përmbushi pritshmëritë që udhëheqësit e skuadrës prisnin.

Tashmë një rikthim i tij në Serie A ka filluar të trumpetohet mirëpo kësaj rradhe jo tek Inter por tek rivali i saj më i madh, Juventusi.

Për të arritur një transferim të tillë tashmë është duke punuar edhe Fabio Paratici i cili nuk po ngutet shumë pasi po planifikon që këtë transferim ta përfundojë në verën e ardhshme dhe jo gjatë këtij janari.

Il Giorno raporton se argjentinasi është objektivi kryesor i drejtuesvë të Juventusit për verën e ardhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here