Depay tek Juventus, ylli i Biankonerëve tek Lyon!

Ditët po afrohen kur merkatoja dimërore do të rihapet dhe pritet që këtë janar të jetë një garë tejet e nxehtë.

Juventusi deri më tash ka hezituar në merkato por lajmi që ndodhta Agnelli do të largohet nga udhëheqësia e skuadrës ka bërë që stafi të alarmohet dhe priten disa goditje të mëdha në janar dhe në qershor.

Mirëpo kjo gjë nuk është e vetmja pasi në janar pritet ardhja e Memphis Depay nga Lyon kurse tek skuadra franceze do të transferohet ylli i Zonjës së Vjetër, Federico Bernardeschi.

Ndërsa gjatë verës së ardhshme goditja më e madhe pritet të ndodhë ku Sergio Aguero pritet që të lërë Manchester Cityn me të cilën nuk ka rinovuar kontratën dhe karrierën me shumë mundësi do ta vazhdojë në Torino.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here