E fundit: Pirlo transferon yllin e Chelseas!

Andrea Pirlo po sheh një mundësi të artë për të transferuar nga Chelsea Antonio Rudigerin.

Gjermani ka disa javë që ka bërë të ditur se planifikon largimin nga skuadra londineze shkaku që nuk do të humbasë europianin e 2021 shkaku i minutave të paktë në fushë pasi këtë sezon ka zhvilluar vetëm 6 ndeshje.

Milan dhe Inter gjithashtu ishin në garë për mbrojtësin 27 vjeçar mirëpo tashmë Biankonerët kanë filluar edhe lëvizjet e para dhe arritja e një marrëveshje të re pritet të ndodhë gjatë muajit të ardhshëm.

Mënyra e transferimit mendohet se do të jetë huazimi i gjermanit deri në fund të këtij sezoni dhe pastaj blerja përfundimtare e kartonit të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here