Lucas Torreira rikthehet në Serie A!

Lucas Torreira do të rikthehet në Serie A ku dy skuadrat e Fiorentinës dhe Torinos pasi që të dyja janë në kërkim të një mesfushori.

Që të dy skuadrat janë duke kaluar një sezon të keq dhe kanë kthyer sytë nga merkatoja për të rikthyer deri diku formën që kërkojnë.

Siç raporton Todofichajes, Arsenal nga kjo shitje do të përfitojë një shumë nga 12 deri në 15 milionë eurosh.

Uruguajani nuk është më në planet e Arsenal dhe mund të mbesë përfundimisht tek Atletico Madrid ku është i huazuar por mundësia më e madhe prapë mbetet një rikthim në Serie A.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here