Medhi Benatia rikthehet në Serie A, por te rivalët e Juventusit!

Sipas raportimeve të fundit, Medhi Benatia është pranë rikthimit në Itali.

Medhi Benatia është një nga mbrojtësit që ka luajtur për një kohë të gjatë në Serie A.

Marokeni ka luajtur për Udinesen, Roman dhe Juventusin, ndërsa nga Italia u largua në vitin 2019 për tu transferuar te Al Duhail.

Sipas raportimeve të fundit, Medhi Benatia mund të luaj përsëri në Serie A, por kësaj rradhe te Milani.

Rosonerët janë në kërkim të një qendërmbrojtësi dhe Benatia mund të jetë një zgjidhje e përkohshme.

Benatia ka mjaftë eksperiencë dhe është i gatshëm për një rikthim në Itali.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here