Del lista, ja futbollisti më i shtrenjtë në Serie A!

Dje ka dalë një listë e përpilur për futbollistët me vlerën më të madhe në treg ku këtë listë e dominon ylli i Manchester United, Marcus Rashford.

Gjëja që ka çuditur ndoshta më së shumti është mungesa e dy gjigantëve të këtij sporti, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi që kanë dominuar futbollin në dekadën e fundit.

Në Serie A futbollisti më me vlerë është mbrojtësi i djathtë i skuadrës së Interit, Achraf Hakimi i cili me meritë ka zënë një vend në Top 10 më me vlerë në Europë.

Lista e futbollistëve vazhdon kështu:

Jashtë Serie A:

1. Marcus Rashford (Manchester United) 165.6

2. Erling Haaland (Borussia Dortmund) 152

3. Trent Alexander-Arnold (Liverpool) 151.6

4. Bruno Fernandes (Manchester United) 151.1

5. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) 149.4

6. Jadon Sancho (Borussia Dortmund) 148.3

7. Joao Felix (Atlético Madrid) 141.5

8. Alphonso Davies (Bayern Munich) 139.2

9. Raheem Sterling (Manchester City) 136.9

10. Kai Havertz (Chelsea) 136

Në Serie A:

1. Achraf Hakimi (Inter Milan) 113.7

2. Lautaro Martinez (Inter) 105.5

3. Matthijs de Ligt (Juventus) 104.1

4. Romelu Lukaku (Inter Milan) 97.6

5. Dejan Kulusevski (Juventus) 83.4

6. Nicolò Barella (Inter Milan) 78

7. Fabian Ruiz (Naples) 72.6

8. Théo Hernandez (Milan) 72.3

9. Piotr Zielinski (Naples) 67.9

10. Rodrigo Bentancur (Juventus) 63.2

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here