E bujshme: Scamacca te gjiganti italian, nuk është Milan

Gianluca Scamacca pranë transferimit më të madh në karrierën e tij.

Sulmuesi i Sassuolos i huazuar te Genoa, Gianluca Scamacca është njëri nga lojtarët më të përfolur në Itali kohët e fundit.

22-vjeçari po shkëlqen këtë sezon te Genoa duke shënuar gjashtë gola në 15 ndeshje të luajtura.

Interesim për Scamaccan fillimisht ka shfaqur Milani. Rosonerët e shohin 22-vjeçarin si përforcimin ideal për të ardhmen e sulmit.

Mirëpo e përditshmja italiane Tuttosport, raporton se Juventus është futur në garë për Scamaccan.

Biankonerët synojnë ta rrëmbejnë italianin para Milanit dhe kanë nisur bisedimet me Sassuolon.

Zonja e Vjetër do të bëjë një ofertë më të lartë se Milani për ta bindur Sassuolon që ta lërë të lirë Scamaccan.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here