Formacionet zyrtare: Juventus – Sassuolo

Juventusi është nikoqir i Sassuolos për takimin që luhet në kuadër të xhiros së 17-të në Serie A.

Skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 20:45 në Allianz Stadium.

Për këtë sfidë, Zonja e Vjetër  do të jetë pa Alex Sandron, Juan Cuadradon dhe Matthijs de Ligt që janë të infektuar me coronavirus.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Danilo, Demiral, Bonucci, Frabotta, McKennie, Arthur, Bentancur, Chiesa, Dybala, Ronaldo.

 


Formacioni startues i Sassuolos: Consigli; Muldur, Chiriches, Ferrari, Kyriakopoulos; Obiang, Locatelli; Defrel, Djuricic, Traore; Caputo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here