Milan mposht Torinon me anë të penalltive dhe kualifikohet tutje në Kupën e Italisë

  Milani ka arritur të kualifikohet në turin tjetër ndaj Torinos me penallti.

  90 minutat e ndeshjes u mbyllën me rezultatin 0-0, po ashtu dhe minutat shtesë, por nga pika e bardhë djemtë e Piolit ishin më të saktë dhe fituan me 5-4.

  Sfida ishte e dominuar nga Milani, por sulmuesit e kuqezinjëve nuk ja dolën të dërgonin topin në rrjetë. Minutat shtesë sollën të njëjtën situatë, por sërish porta mbeti e paprekur.

  Penalltitë panë një Milan më të saktë, pasi të 5 lojtarët e përzgjedhur për të gjuajtur shënuan.

  Skuadra e Torinos merr disfatën e dytë në pak ditë me kuqezinjtë. Rincon humbi penalltinë vendimtare të ndeshjes. Ishte portieri i Milanit, Tatarusanu që ndali goditjen e tij.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here