E bujshme: Mandzukic rikthehet në Serie A, por te rivalët e Juventusit!

Mario Mandzukic pranë rikthimit në Itali.

Gazetari i njohur italian, Gianluca Di Marzio, ka lëshuar sot një lajm bombastik, duke raportuar se Milan synon transferimin e Mario Mandzukic.

Sulmuesi kroat është futbollist i lirë dhe Rosonerët kanë nisur bisedimet me agjentin e tij.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë në kërkim të një qendërsulmuesi dhe e shohin 34-vjeçarin si një përforcim ideal.

Mandzukic ka luajtur në Serie A me Juventusit dhe me fanellën e Biankonerëve ka shënuar 44 gola në 162 ndeshje të luajtura.

Te Milani besojnë se Mandzukic mund të kontribojë për skuadrën, ndërsa marrëveshja pritet të arrihet ditët në vijim.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here