Piatek përsëri në Serie A!

Krzysztof Piatek i cili momentalisht është pjesë e skuadrës së Hertha Berlin po mendon për tu rikthyer përsëri në Itali por kësaj rradhe skuadra e interesuar për të është kampioni i Scudettos, Juventusi.

Calciomercato raporton se sulmuesi polak është në listën e dëshirave të Zonjës së Vjetër e cila po kërkon të përforcojë skuadrën pas një gjysme të sezonit që lë për të dëshiruar.

Biankonerët janë duke shqyrtuar njëherë mundësinë e huazimit të tij deri në verë dhe pastaj të blejnë përfundimisht shërbimet e tij.

Emri i tij është lakuar nga shumë skuadra të mëdha italiane si përforcim i mundshëm në janar por mesa duket këtë mundësi do ta shfrytëzojë Zonja e Vjetër.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here