De Gea tragjik, Villarreal fiton Europa League

Villarreal ka fituar Europa League për herën e parë në historinë e klubit.

Spanjollët kanë siguruar trofeun pas 120 minutash dhe 22 penalltive.

Unei Emery është bërë trajneri më i suksesshëm i këtij Ish-Kupës UEFA/Europa League me katër trofe, duke lënë mbrapa legjendën Giovanni Trappatoni me 3 trofe.

Koha e rregullt dhe ajo shtesë e finales së luajtur në Gdansk është mbyllur 1-1. Morento ka kaluar në avantazh spanjollët në minutën e 29-të dhe Cavani ka barazuar për anglezët në të 55-ën.

Lotaria e gjatë e penalltive është fituar nga Nëndetësja e Verdhë pasi Rulli ka ndalur kolegun e tyij De Gea në penalltinë e 22-të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here