Shkëmbim spektakolar: Hakimi largohet nga Interi

Gati shkëmbimi i verës, Hakimi bën gati valixhet.

Achraf Hakimi është futbollisti më i përfolur javët e fundit. Drejtuesit e Interit kanë vendosur ta nxjerrin në shitje marokenin, ndërsa interesimi për 22-vjeçarin është i madh.

PSG dhe Chelsea janë skuadrat më të interesuara për Hakimin, ndërsa Tuttosport, raporton se Parisienët kanë gati ofertën për marokenin.

PSG do tia ofrojë Interit kartonin e Leandro Paredes dhe 40 milionë euro në këmbim të Hakimit.

Inter nuk ia ka mbyllur derën këtij operacioni dhe bisedimet pritet të fillojnë së shpejti.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here