Revolucion te Juventus: Allegri transferon tre yje për 120 milionë euro

Agnelli hap thesin, Juventus ka gati tre super goditje për merkaton e verës.

Me rikthimin e Massimiliano Allegrit në stolin e Juventusit, priten ndryshime të mëdha në skuadër.

Allegri ka filluar të punojë për skuadrën e sezonit të ardhshëm dhe ka piketuar disa përforcime për merkaton e verës.

Don Balon, raporton se revolucioni do të fillojë nga vija e portës dhe Allegri ia ka kërkuar Agnellit transferimin e Lenos nga Arsenali. Për shërbimet e gjermanit Juventus do të duhet të paguaj 20 milionë euro.

Për vijën e mesfushës Allegri synon rikthimin e Miralem Pjanic nga Barcelona, ndërsa për shërbimet e boshnjakut Juventus do të paguaj 40 milionë euro.

Për vijën e sulmit Allegri synon transferimin e njërit nga dyshja Dembele-Jesus. Braziliani është favorit për tu transferuar te Zonja e Vjetër pas lëndimit të Dembeles në Europian, ndërsa për kartonin e 25-vjeçarit Juventus do të paguaj 50 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here