Juve pranon, Barcelona transferon yllin e Biankonerëve!

Juventus këtë verë ka hapur dyert për largime të shumta dhe shumë skuadra të ndryshme po shikojnë për transferime të mundshme.

Tashmë edhe Barcelona ka gati një transferim nga Zonja e Vjetër dhe bëhet fjalë për mesfushorin Aaron Ramsey.

Këtu mund të bëhet fjalë edhe për një shkëmbim të mundshëm pasi Massimiliano Allegri ka shfaqur dëshirën për rikthimin e boshnjakut nën urdhërat e tij në Torino.

Është pikërisht La Gazzetta dello Sport që bën të ditur një gjë të tillë ku deklaron që Juventus akoma nuk ka hequr dorë nga ideja për rikthimin e boshnjakut në skuadër.

Uellsiani nga ana tjetër nuk është në planet e Allegrit dhe në këtë mënyrë mund ti hyjë shumë në punë skuadrës për të arritur qëllimin e saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here