Maldini nuk ka të ndalur: Pas Giroud, Milan transferon sulmuesin e Bundesligës

Rosonerët kanë gati goditjen e rradhës për vijën e sulmit.

Milan po studion me vëmendje merkaton dhe Rosonerët kanë siguruar dy përforcime për sezonin e ri.

Rosonerët kanë siguruar shërbimet e Maignan dhe Olivier Giroud, ndërsa sipas raportimeve të fundit janë në ndjekje të një tjetër qendërsulmuesi.

Mediat norvegjeze, raportojnë se Milan synon transferimin e sulmuesit të RB Leipzig, Alexander Sorloth.

Sorloth ka luajtur 37 ndeshje sezonin e fundit me Leipzig ku ka realizuar 6 gola dhe 3 asistime.

25-vjeçari nuk do të jetë titullar në sezonin e ri, pasiqë Leipzig transferoi Andre Silvan dhe Brian Brobbey.

Milan kërkon të përfitojë nga kjo situatë dhe Rosonerët synojnë huazimin e Sorloth me opsion blerjeje.

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here