Vazhdojnë ‘aterimet’: Milan siguron blerjen e rradhës!

Paolo Maldini padyshim që këtë verë në Itali ka realizuar një merkato madhështore për skuadrën e Milanit.

Rossonerët janë një hap larg zyrtarizmit të transferimit të Adli nga skuadra e Bordeaux dhe një marrëveshje pritet të bëhet e ditur gjatë ditëve të ardhshme.

Maldini po punon intenzivisht që ti sigurojë Stefano Piolit një mesfushor ofenziv para fillimit të sezonit të ri.

La Gazzetta dello Sport bën të ditur që një transferim i mesfushorit të lindur në vitin 2000 pritet që ti kushtojë Rossonerëve diku rreth 12 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here