Bombë nga Spanja: Joao Felix transferohet në Serie A, por jo tek Juventus

Lajm bombastik nga Spanja, Joao Felix transferohet te gjiganti italian!

Sulmuesi i Atletico Madrid, Joao Felix sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Wanda Metropolitano në fund të sezonit.

Edhe pse erdhi si një përforcim i madh, Felix nuk ka arritur të bind aspak te Atletico dhe këtë sezon ka realizuar vetëm një gol në 11 ndeshje të luajtura.

Drejtuesit e Los Colchoneros janë të hapur për shitjen e portugezit, ndërsa vlera e tij aktuale në treg është 70 milionë euro.

Portali i njohur spanjoll për transferime Diario Gol, ka lëshuar sot një lajm bombastik, duke shkruajtuar se Felix do ta vazhdojë karrierën në Itali.

Inter synon të përfitojë nga situata e Felix te Atletico dhe Neroaxurët e kanë piketuar 22-vjeçarin si zëvendësuesin ideal të Lautaros.

Lautaro pritet të largohet nga Interi në fund të sezonit për 100 milionë euro, ndërsa Neroaxurët për Felix do të ofrojnë 70 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here