Nuk bën pjesë në planet e Xavit: Philippe Coutinho rikthehet në Serie A

Philippe Coutinho rikthehet në Serie A.

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho pritet të largohet nga Barcelona këtë afat kalimtar, pasiqë në bën pjesë në planet e Xavit.

Edhe pse është transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit, Coutinho nuk ka arritur të bind te Barcelona dhe drejtuesit e kanë humbur durimin me të.

E përditshmja katalanase Sport, shkruan se Coutinho do ta vazhdojë karrierën në Itali, pasiqë në garë për të janë Milan dhe Juventus.

Te Barcelona janë të hapur edhe për huazimin e Coutinhos, pasiqë synojnë të ulin bilancin e pagave për të regjistruar lojtarët e rinjë.

Milan apo Juventus? – mbetet ta shohim se ku do të transferohet Coutinho këtë afat kalimtar.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here