Dështon City: Luka Modric tek skuadra e madhe italiane!

Luka Modric dhe Real Madrid po shkojnë drejt ndarjes.

Mesfushori kroat njëkohësisht fitues i Topit të Artë po kërkohet nga Manchester City mirëpo tashmë një tjetër emër i madh europian është shfaqur në horizont.

El Nacional ka bërë të ditur që skuadra e Interit është e interesuar për të transferuar veteranin e mesfushës së Real Madrid.

Kampionët në fuqi të Serie A kanë kohë që kanë shfaqur interesim për të dhe janari ose merkatoja verore është mundësia e fundit për ta bërë për vete kroatin.

Real Madrid thuhet se mund ti ofrojë një vazhdim kontrate edhe për një vit tjetër mirëpo Modric mund të zgjedhë opsionin e Neroazzurëve ku mund të zhvillojë më shumë ndeshje në mënyrë konstante.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here