Bisedimet kanë filluar: Filip Kostic te gjiganti italian, nuk është Inter!

Filip Kostic transferohet në Serie A, por jo te Interi.

Sulmuesi i Eintracht Frankfurt, Filip Kostic ka përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian falë paraqitjeve të mira sezonin e kaluar.

Kostic ka luajtur 22 ndeshje këtë sezon, ka realizuar tre gola dhe 10 asistime, ndërsa vlera e tij në treg është 20 milionë euro.

Sulmuesi serb është i lidhur me një transferim te Interi, mirëpo sipas raportimeve të fundit në garë është futur Roma.

Jose Mourinho ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e 29-vjeçarit dhe Giallorosët kanë nisur menjëherë bisedimet me Eintrachtin e Frankfurtit.

Kostic ka kontratë me Eintrachtin deri në vitin 2023, ndërsa Roma për kartonin e tij do të paguaj 15 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here