Kush do e mendonte: Giovanni van Branckhorst transferon yllin e Juventusit tek Rangers!

Siç bëjnë të ditur mediat italiane, njëri prej futbollistëve më të paguar të Juventusit tashmë është transferuar tek skuadra e Rangers.

Me fjalë të tjera është raportuar që tekniku i gjigantit skocez, Giovanni van Bronckhorst ka arritur të transferojë Aaron Ramsey.

Bëhet fjalë për një huazim me të drejtë blerjeje në fund të këtij sezoni.

Ramsey është 31 vjeçar dhe tek Zonja e Vjetër u transferua në vitin 2019 pasiqë kishte ndërprerë kontratën me skuadrën e Arsenalit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here