Shkëmbim spektakolar: Ylli i Barcelonës në San Siro, ndërsa ylli i Milanit në Camp Nou!

Lajm bombastik nga Spanja, Barcelona synon yllin e Milanit nëpërmjet një super shkëmbimi.

Edhe pse kanë mbetur dy ndeshje deri në përfundim të kampionatit, Paolo Maldini dhe Ricky Massara po punojnë për skuadrën e sezonit të ardhshëm.

Objektivi kryesorë i Rosonerëve për merkaton e verës është përforcimi i vijës së sulmit dhe e përditshmja katalanase Sport, ka lëshuar një lajm bombastik.

Sipas Sport, Barcelona është e vetëdijshme për interesimin e Milanit për Memphis Depay dhe Blaugranët janë të gatshëm tia ofrojnë holandezin Rosonerëve në këmbim të Pierre Kalulu.

Barcelona është në kërkim të mbrojtësve për ta përforcuar vijën e mbrojtjes dhe e kanë piketuar Kalulun si përforcimin ideal.

Kalulu po shkëlqen te Milani këtë sezon dhe me paraqitjet e tij ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian.

Sipas Sport, Laporta është i gatshëm ta sakrifikoj Depay për Kalulun dhe tani mbetet të shihet vendimi i Milanit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here