Asgjë nga Inter: Dybala në negociata me gjigantin tjetër të Serie A!

Paulo Dybala dhe Inter është një dyshe që asesi nuk po arrijnë të gjejnë marrëveshjen që do ta shihte argjentinasin me fanelën e zikaltërve.

Por skuadra e Inzaghit nuk duhet të ndjehet komode pasi një tjetër skuadër italiane ka filluar punën që ta bëj për vete yllin e Juventusit.

Fjala është për Romën, me Jose Mourinhon që është një fans i madh i lojës së Dybalas dhe tashmë Giallorossët raportohet se kanë filluar negociatat me agjentin e tij për një transferim të mundshëm këtë verë.

Corriere dello Sport bën të ditur se Mourinho ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës transferimin e tij dhe Friedkin janë të gatshëm për sakrifica për të realizuar dëshirën e Special One.

Giallorossët janë të gatshëm të shesin Nicolo Zaniolon për ta sjellë në Olimpico anësorin argjentinas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here