Shkëmbim spektakolar: Mohamed Salah rikthehet në Serie A!

Gati shkëmbimi i merkatos së verës, Mohamed Salah rikthehet në Itali!

Mohamed Salah është njëri nga lojtarët më të përfolur këtë merkato, pasiqë dëshiron largimin nga Anfield Road.

Egjiptianit i skadon kontrata me Reds sezonin e ardhshëm dhe drejtuesit e Liverpoolit janë të detyruar ta shesin atë këtë verë.

Sipas raportimeve të fundit, Salah mund të rikthehet në Itali falë një shkëmbimi spektakolar.

Calcio Mercato, shkruan se Liverpooli synon transferimin e Matthijs de Ligt dhe Reds janë të gatshëm tia ofrojnë Juventusit kartonin e Mohamed Salah në këmbim.

Te Juventus janë të hapur për këtë operacion dhe bisedimet pritet të fillojnë së shpejti, shkruan Calcio Mercato.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here