Bomba e janarit: Kessie bëhet Neroaxur, ndërsa ylli i Interit te Barcelona

Bomba e janarit, Franck Kessie rikthehet në Milano.

Mesfushori i Barcelonës, Franck Kessie është njëri nga lojtarët më të përfolur muajt e fundit.

Kessie u transferua te Barcelona me parametra zero, pas pesë sezoneve me fanellën e Milanit.

Por ivoriani nuk a ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij te Barcelona dhe në sezonin e ri ka luajtur vetëm 661′ minuta, duke realizuar 1 gol.

Zërat për rikthimin e tij në Serie A, sa vijnë e shtohen, ndërsa Calcio Mercato ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Kessie mund të rikthehet në Itali falë një super shkëmbimi në merkaton e janarit.

Sipas Calcio Mercato, Barcelona do t’ia ofrojë Interit kartonin e Kessie në këmbim të Marcelo Brozovic.

Mesfushori kroat pëlqehet shumë nga Xavi dhe vlera e të dy futbollistëve në treg është e përafërt (30 milionë euro).

Brozovic është 30-vjeç ndërsa kontrata me Neroaxurët i skadon në vitin 2022, por drejtuesit nuk ia kanë mbyllur derën këtij operacioni, pasiqë Kessie 26-vjeç.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here