E bujshme: Aouar transferohet në Serie A, por jo te Milani

Aouar në Serie A, por tek një tjetër gjigant italian.

Houssem Aouar do të largohet nga Lyon në merkaton e verës si një lojtar i lirë pasi kontrata e tij përfundon në qershor.

Destinacioni i radhës për mesfushorin 24-vjeçar duket se është Italia. Sipas “Calciomercato”, Milani ka dalë nga gara për të siguruar shërbimet e francezit dhe tashmë nuk e dëshiron më.

Tashmë të interesuar për shërbimet e Aouar janë kryesuesit e Serie A, Napoli.

Aouar nuk do të nxitohet dhe dëshiron të bëjë një zgjedhje të duhur për të vazhduar karrierën e tij.

Sezoni aktual nuk ka qenë një sezon dhe aq i mirë për mesfushorin, i cili regjistron vetëm 9 paraqitje në Ligue 1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here