ÇFARË TRADHËTIE: Ylli i Interit transferohet te Juventusi

Biankonerët ia rrëmbejnë yllin rivalëve të përjetshëm.

Klubet e mëdha të Europës nuk shqetësohen vetëm për rezultatet e fushës, por edhe për merkaton e verës.

Mes skuadrave më aktive është padyshim Juventusi, me drejtuesit që kanë piketuar goditjen e parë për verën e ardhshme.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Juventus synon transferimin e Stefan De Vrij nga Interi.

Qendërmbrojtësit holandez i skadon kontrata me Neroaxurët në fund të sezonit dhe Biankonerët synojnë të përfitojnë nga kjo mundësi.

Në rast se marrëveshja për rinovimin nuk arrihet së shpejti, De Vrij është i gatshëm t’i bashkohet në verë Juventusit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here