Cardinale hap thesin: Milan transferon yllin e Atletico Madrid për €30m

Rosonerët për shopping në Madrid.

Klubet e mëdha të Europës nuk shqetësohen vetëm për rezultatet e fushës, por edhe për merkaton e verës.

Mes skuadrave më aktive është padyshim Milani, me drejtuesit që kanë piketuar një super përforcim nga La Liga.

Sipas Calcio Mercato, Milan është përfshirë në garë për qendërmbrojtësin e Atletico Madrid, Jose Maria Gimenez.

Te Atletico pritet një revolucion në verë dhe Gimenez është njëri nga lojtarët që mund të largohet nga Wanda Metropolitano.

Forca e tij fizike dhe aftësia në mbulimin e kundërshtarit janë njohur prej kohësh për të gjithë.

Simeone e ka aktivizuar së bashku me Godinin dhe të dy përbënin një njësi shumë të fortë, të vështirë për sulmuesit kundërshtarë.

Në Serie A ka disa klube që e admirojnë veçanërisht atë dhe janë përpjekur të bëjnë sondazhe për të në disa raste.

Në të kaluarën ishte Roma e Monchi-t që u përpoq ta sillte në Itali, më pas edhe Juventusi, që pa tek ai pasardhësin Chiellini-t.

Tani është radha e Milanit, i cili mund të vendosë të investojë rreth 30 milionë euro për t’ia hequr atë nga konkurrencës së Premier League.

Çmimi i tij vlerësohet në rreth 50 milionë euro, por kontrata që skadon në 2025-ën dhe vullneti për të mos rinovuar me spanjollët mund të hapin negociata edhe me shifra më të ulëta. Pranë Tomorit do të krijonte një dyshe vërtetë ndërkombëtare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here