E bujshme: Trajneri i madh merr drejtimin e Milanit, nuk është Conte

Milan po përgatit një revolucionit të vërtetë. Klubi po punon për të kuptuar më mirë zgjedhjet që duhen bërë dhe nuk mund të përjashtohet mundësia e fillimit me një trajner të ri.

Emri në pole position për stolin është padyshim ai i Luis Enrique, një profil që emrit të madh të Serisë A i pëlqen shumë dhe në këtë pikë revolucioni mund të fillojë me të. Mjafton të presim megjithatë përfundimin e kampionatit për të patur një pamje më të qartë.

Por ideja për të rifilluar nga Luis Enrique në stol është aty dhe për këtë arsye pritet së shpejti një lajm shumë i rëndësishëm në këtë kuptim. Sipas raportimeve të Tuttosport, Milani mund të mos konfirmojë Piolin me mungesën e vendit të katërt dhe në atë moment emri i ish-trajnerit të Roma-s do të ishte në krye të listës.

Në garë është edhe Conte, por ish-trajneri i Inter-it nuk duket se është i gatshëm të kthehet në fushë pa Champions League. Milani megjithatë dëshiron të konfirmojë strategjinë e të rinjve dhe kjo absolutisht nuk i hap rrugën ardhjes së Contes.

Gjithsesi, ndryshon çështja për Luis Enrique-n, pasi ai gjithmonë ka punuar shumë me të rinjtë dhe përfaqëson një mundësi të rëndësishme për Serinë A.

Luis Enrique është sigurisht kandidati numër një për marrë vendin e Stefano Pioli-t. Po flasim për një trajner që është mësuar absolutisht të punojë me lojtarë të rinj dhe është një kandidat për të qenë profili ideal për të rimëkëmbur Milan-in pas një periudhe të vështirë, veçanërisht në aspektin e paraqitjeve.

Megjithatë, asnjë vendim nuk është marrë dhe vendimet do të varen shumë edhe nga mënyra se si do të përfundojë sezoni. Me vendin e katërt mund të konfirmohet Pioli. Pa vendin e katërt Luis Enrique është kandidat për të qenë trajneri i ri i Milan-it me synimin për të hapur një cikël të ri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here