EPIKE: Okafor e festoi dy herë golin për tu siguruar se e kanë kapur kamerat (VIDEO)

Milan ka mundur 2-0 Lazio-n në San Siro dhe ka marrë fitoren e radhës në kampionat.

Fitore e merituar dhe vuajtur për skuadrën e Stefano Pioli-t. Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim pa gola, sfida është zhbllokuar minutën e 60-të.

Ka qenë Pulisic që ka shënuar për Djallin pas një topi të futur në zonën e rreptësisë nga Rafael Leao.

Pas disa rasteve të pashfrytëzuara nga Mussa dhe Pulisic, në minutën e 88-të ka ardhur goli i dytë për milanezët i shënuar nga Okafor, me Leao-n përsëri protagonist me asistin e dytë të dhënë.

Kamerat kanë kapur një moment interesant pas golit të Okafor, kur ky i fundit e festoi dy herë në mënyrën e njejtë. Okafor u sigurua që kamerat ta kapnin festën e tij.