Po shkëlqen me kombëtaren, Jasir Asani drejt transferimit në La Liga

Jasir Asani bën transferimin e karrierës.

Jasir Asani i cili ka shkëlqyer në këto eleminatore për Shqipërinë me 3 gola dhe 3 asiste ka rënë në sytë e skautëve të shumë ekipeve europiane.

Së fundmi në një intervistë për Supersport, Jasir Asani pranoi që në janar deshiron të ndryshojë ekip dhe se për të kane arritur oferta nga La Liga, Serie A, Bundesliga dhe Arabia Saudite.

Ka qene gazetari nga Kosova, Arlind Sadiku i cili ka zbuluar se ekipi spanjoll që kërkon të transferoj Asanin, është Celta Vigo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here