Bomba e merkatos së verës: Lukaku, Skriniar dhe Kessie sëbashku tek gjiganti italian

Lajm bombastik Lukaku, Skriniar dhe Kessie sëbashku tek gjiganti italian.

Me Antonio Conte që duket afër bashkimit me Napolin, raportohet se lista e dëshirave të tij përfshin emra si Romelu Lukaku, Franck Kessie dhe Milan Skriniar.

Gian Piero Gasperini kishte qenë zgjedhja e parë për presidentin Aurelio De Laurentiis, por në vend të kësaj duket se është në bisedime të avancuara për të zgjatur më tej epokën e tij me Atalantën.

Nëse Conte emërohet, atëherë ai do të dëshirojë rinovimin e skuadrës me emra të shumtë të rinj të yjeve dhe kërkon garanci të caktuara për tregun e transferimeve.

Sipas agjentit Gigi Iacomino, disa nga emrat tashmë janë përmendur në Napoli.

Ato përfshijnë disa nga favoritët e vjetër për Conten, pikërisht Lukakun, me të cilin ai ka punuar aq mirë në Inter dhe aktualisht është i dëshpëruar për t’u larguar nga Chelsea.

Napoli pret të shesë Victor Osimhen këtë verë, kështu që duhet një zëvendësim, dhe kandidatë të tjerë janë Joshua Zirkzee i Bologna ose Victor Boniface i Bayer Leverkusen.

Në mbrojtje, Conte thuhet se dëshiron ose Alessandro Buongiorno e Torinos ose ish-lojtarin e Interit, Milan Skriniar, i cili aktualisht po lufton për një vend te PSG.

Ish-mesfushori i Milanit, Kessie është emri i përmendur në mesfushë, pasi ai është në Ligën Saudite Pro me Al-Ahli, por ende vetëm 27 vjeç.

Një opsion më i lirë për krahun e majtë është Patrick Dorgu, 19-vjeçari që bëri përshtypje te Lecce.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here