Formacionet zyrtare: Juventus – Ferencvaros

Juventusi do të jetë nikoqir i Ferencvarosit për takimin e tyre të dytë në Ligën e Kampionëve në kuadër të rrethit të katërt të fazës së grupeve.

Takimi i parë i kishte takuar Zonjës së Vjetër që fitoi 4-1, derisa sonte do të përballen nga ora 21:00 në ‘Allianz Stadium’.

Për këtë sfidë, Juventusi do të jetë pa lojtarët si, Leonardo Bonucci, Giogio Chiellini dhe Merih Demiral, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Ferencvarosi nuk mund të llogarisë vetëm në Endre Botkan, që është i infektuar me coronavirus.

Formacioni startues i Juventusit: Szczęsny, De Ligt, Arthur, Ronaldo, Dybala, Alex Sandro, McKennie, Cuadrado, Bentancur, Bernardeschi

Formacioni startues i Ferencvarosit: Dibusz, Frimpong, Somalia, Lovrencsics, Nguen, Zubkov, Blazic, Heister, Dvali, Uzuni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here