Formacionet zyrtare: Inter – Real Madrid

Interi dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Nerazzurrët janë nikoqir të Mbretërve në ndeshjen e tretë të Grupit B, ndeshje që zhvillohet në Giuseppe Meazza nga ora 21:00.

Ekipi i Antonio Contes vjen në këtë ndeshje me vetëm dy pikë dhe synon të marr fitore për të mbajtur gjallë shpresa për një kalim tutje nga grupi.

Në anën tjetër, edhe ekipi i Zinedine Zidane është në situatë të vështirë, por do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë probleme me mungesa të shumta, por kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

InterHandanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Vidal, Gagliaridini, Young; Barella; Lukaku, Lautaro;

Real MadridCourtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Kroos, Modric, Odegaard; Vazquez, Mariano, Hazard;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here