Zbulohet arsyeja e vdekjes së Maradonës

  Legjenda e futbollit Diego Armando Maradona ka ndërruar sot jetë në moshën 60-vjeçare.

  Maradona ishte shtruar në spital në fillim të muajit për tu operuar në tru. Operacioni ishte i suksesshëm dhe para disa ditëve u lirua nga spitali.

  Por sot në mëngjes Maradona kishte pësuar një atak  kardiak dhe ndihma e parë në vendin e ngjarjes nuk arriti ta rikthejnë në jetë atë.

  Lajmi për vdekjen e Maradonas ka mërzitur të gjithë spektrin sportiv, e në veçanti atë të futbollit, me shumë legjenda e lojtarë aktiv që tani po i kushtojnë rreshta legjendës pas vdekjes së tij.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here