Formacionet zyrtare: Manchester City – Olympiacos

Olympiacosi dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në grupet e Ligës së Kampionëve.

Qytetarët janë mysafir të klubit grek në ndeshjen e katërt të Grupit C, ndeshje që zhvillohet nga ora 18:55 në stadiumin Georgios Karaiskakis.

Ekipi i Guardiolas ka tri fitore nga tri ndeshjet e para dhe synon të marrë fitoren e radhës për të siguruar kalimin në fazën tjetër.

Në anën tjetër, mysafirët do të ëndërrojnë për një rezultat pozitiv në shtëpi për të ëndërruar pastaj një kalim tutje nga vendi i dytë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të luajnë me formacionet më të mira të mundshme.

OlympiacosJose Sa; Drager, Ruben Semedo, Cisse, Rafinha; M’Vila, Ba, Camara; Pepe, Fortounis, Masouras

Man CityEderson; Cancelo, Ruben Dias, Stones, Mendy; Foden, Rodri, Gundogan; Sterling, Aguero, Bernardo Silva.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here