Milan ka vendosur, ky do të jetë transferimi i rradhës!

Milan mesa duket e ka shënjestruar objektivin e tij të rradhës gjatë merkatos së janarit.

Bëhet fjalë për futbollistin e Marseilles, Florian Thauvin, ku skuadra franceze ka kohë që po mundohet të arrijë një rinovim kontrate me të mirëpo që është refuzuar disa herë nga vet futbollisti.

Ai dëshiron të largohet nga Marseille verën e ardhshme si një futbollist i lirë dhe tashmë dihet destinacioni i tij i rradhës.

Siç raporton e përditshmja Todofichajes.com, Milan tashmë ka arritur një marrëveshje me agjentin e futbollistit ku në rast transferimi në San Siro Thauvin do të përfitojë  nga 3 milionë euro për 4 sezonet e ardhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here