Chelsea hyn në garë për Messin!

Blutë janë vënë në ndjekje të 6 herë fituesit të Topit të Artë duke rritur kështu konkurencën edhe për Manchester Cityn.

Këtë lajm e konfirmoi eksperti i futbollit spanjoll, Guillem Ballague.

Blutë e Londrës përfliten se bëjnë pjesë në grupin e skuadrave që janë të interesuar për shërbimet e argjentinasit në rast të largimit të tij nga Barcelona.

Manchester City deri më tash ka qenë skuadra më e interesuar për të siguruar shërbimet e tij dhe gjatë verës pothuajse sa nuk e transferoi argjentinasin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here