City rikthehet te fitorja, Qytetarët shpartallojnë Burnleyn

Manchester City ka marrë një fitore bindëse në javën e 10-të të Premier League.

Qytetarët kanë mundur 5-0 Burnley-n dhe është ngjitur në vendin e 15-të të renditjes, gjashtë larg kreut.

Protagonisti i takimit ka qenë Riyad Mahrez, autor i një tregolëshi. Algjeriani (2) tani ka një tregolësh më shumë në Premier League se Cristiano Ronaldo (1).

Mendy dhe Torres kanë qenë autorët e dy golave të tjerë për ekipin e Guardiola-s.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here