Formacionet zyrtare: Benevento – Juventus

 Benevento është nikoqir i Juventusit për takimin në kuadër të javës së nëntë në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin ‘ Stadio Ciro Vigorito’, me Zonjën e Vjetër që cilësohet si favoritë në letër.

Për këtë takim, Benevento do të jetë pa lojtarët si, Dabo, Falque dhe Tuia, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Andrea Pirlo nuk mund të llogarisë në , Gianluigi Buffonin Giorgio Chiellinin dhe Merih Demiralin – që janë të lënduar, ndërsa Cristiano Ronaldo është lënë në pushim.

Formacioni startues i Beneventos: Montipò; Letizia, Glik, Caldirola, Barba; Hetemaj, Schiattarella, Improta; Ionita, Caprari, Lapadula.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Danilo, Frabotta; Chiesa, Arthur, Rabiot; Ramsey; Morata, Dybala.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here