Bayerni mposht Stuttgartin në transfertë, Borussia zhgënjen ndaj Koln

Bayern Munich ka fituar 3-1 me përmbysje kundër Stuttgart-it në transfertë.

Vendasit kanë kaluar në avantazh me Coulibaly (20′), ndërsa për miqtë kanë shënuar Coman (38′), Leëandoëski (45+1′) dhe Douglas Costa (87′).

Zhgënjen Dortmund, që është mundur 2-1 nga Koln në shtëpi. protagonisti i ndeshjes ka qenë mesfushori tunizian Skhiri, autori i të dy golave për miqtë. Hazard ka shënuar për verdhezinjtë.

Kjo humbje i ka kushtuar vendin e dytë në renditje Borussia-s, që  është parakaluar nga Leipzig pas fitores 2-1 të marrë në shtëpi kundër Bielefield.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here